Ugrás a tartalomra
90 napos pénzvisszafizetési garancia 💎 Próbáld ki kockázat nélkül →
90 napos pénzvisszafizetési garancia 💎 Próbáld ki kockázat nélkül →
Az influenzaszezon legfontosabb vitaminjai

Az influenzaszezon legfontosabb vitaminjai

A tél kezdetével párhuzamosan beköszöntött az influenzaszezon is, ezáltal fokozottan oda kell figyelni a szervezetünk stabilizálására és immunrendszerünk tűrőképességére. Számos vitamin szedése játszhat ebben kulcsfontosságú szerepet.

Természetes téli vitaminforrások lehetnek a káposztafélék, gyökérzöldségek, mint például a fekete retek, cékla és a sárgarépa. Emellett fontos tápanyagokban gazdagok a hagymafélék, a száraz hüvelyesek, a sütőtök és déligyümölcsök, illetve az alma, gránátalma, téli körte, szárított gyümölcsök (vigyázva a cukortartalommal!), és ne feledkezzünk meg a csipkebogyóról sem, amely a gyógynövények között kiemelkedően hozzájárulhat a megfelelő vitaminbevitelhez.

Az immunrendszer megerősítése, légúti fertőzések megelőzése, akár a sebgyógyulás elősegítése érdekében célszerű elegendő mennyiségű antioxidáns hatású C-vitamint bevinni. Ez a vitamin kulcsfontosságú a kollagéntermelésben, amely az elsődleges védelmi vonalat jelenti immunrendszerünknek és szintén elengedhetetlen a bőr egészségéhez.

 

Az A-vitamin segít a nyálkahártyák, a bőr és a szem egészségének fenntartásában, emellett a megfelelő vasanyagcserében. A B-vitamin különböző fajtái leginkább az idegrendszerünk és kedélyállapotunk megőrzését segítik elő, illetve a fáradékonyság ellen is megoldást nyújthatnak. Télen szintén még problémát tud okozni, hogy a napsütéses órák száma elenyészik, így a D-vitaminhiányos szervezetünk rászorul annak pótlására. A D-vitamin hozzájárul a szervezet kalciumszintjének szabályozásához, ezáltal a vér normál kalciumszintjét és az immunrendszer megfelelő működését biztosítja. Izomzatunkra és csontozatunkra is jó hatással van, valamint a sejtosztódásban is szerepet játszik. Továbbá fontos lehet, hogy a D3-vitamint K2-vitaminnal kombináljuk, mivel ezek együtt igazán képesek hatékonyan támogatni a csontok, erek és különösen a szív egészségét.

Nem csak a vitaminokra, de ásványi anyagokra és nyomelemekre is szüksége van a szervezetünknek, így azokról sem szabad megfeledkezni. Az idegrendszer megfelelő működéséhez tökéletes a magnézium, amely csökkenti a stressz negatív hatásait, enyhíti az izomfeszültséget és hozzájárul a depresszió csökkentéséhez. A szelén is kulcsfontosságú lehet az idegrendszer és az idegsejtek megfelelő működéséhez. A banán, szárított gyümölcsök, olajos magvak, halak és például a barna rizs egytől egyig kiváló magnéziumforrás, míg a szelénhez brokkoli, hagyma, narancs, avokádó, tonhal, húsok is hozzájárulhatnak szervezetünk számára.

A nátrium és a kálium együttesen játszanak szerepet a sav-bázis egyensúly és a folyadékegyensúly fenntartásában, az ideg- és izomműködésben, valamint a glukóz és az aminosavak szállításában. Általában a nátriumhiány nem gyakori, sőt inkább a túlzott bevitele jellemző, a káliumot pedig számos gyümölcsben és zöldségben megtalálhatjuk, de akár készítményekkel is pótolhatjuk. A pajzsmirigyhormonok működéséhez nélkülözhetetlen a jód bevitele. Jó hatással van az anyagcsere folyamataira, és természetes formában tengeri állatok fogyasztásával, illetve jódozott só használatával juthatunk hozzá. A vas is elengedhetetlen az egészség szempontjából, és hiánya súlyos problémákat okozhat, mint például fáradékonyság, vérszegénység és az immunrendszer gyengülése. Szintén fontos lehet a cink kellő mennyiségű fogyasztása, mivel immunrendszerünk egyik alapköve, ezért elengedhetetlen a szervezet működési folyamatainak fenntartásához, és hiánya csökkentheti a kórokozókkal szembeni védelmet.

Az influenzaszezon alatt tehát ne feledjük, hogy a megfelelő vitaminok gondoskodnak egészségünkről és a védekezésünket is megtámogatják, így érdemes odafigyelni a változatos étrendre és a szervezetünk számára nélkülözhetetlen vitaminokra és ásványi anyagokra.

Előző cikk A leggyakoribb téli betegségek, amelyeket vitaminok segítségével megelőzhetsz
Következő cikk Milyen gondolatok és kik állnak a V24 márka mögött?